Giá: Liên hệ
Nút thêm vào giỏ hàng sẽ xuất hiện sau khi bạn chọn các giá trị ở trên
Tính năng của sản phẩm:
  • Support 4 optional power supplies: 24VDC PoE, 48VDC PoE, 12~48VDC non-PoE and 220VAC non-PoE
  • Support -40~75 wide operating temperature range
Thông số kỹ thuật của sản phẩm:
Standard & Protocol
IEEE 802.3 for 10Base-T
IEEE 802.3u for 100Base-TX
IEEE 802.3ab for 1000Base-T
IEEE 802.3z for 1000Base-X
IEEE 802.3x for Flow Control
IEEE 802.1D for Spanning Tree Protocol
IEEE 802.1w for Rapid Spanning Tree Protocol
IEEE 802.1s for Multiple Spanning Tree Protocol
ITU-T G.8032 for ERPS
IEEE 802.1Q for VLAN
IEEE 802.1p for CoS
IEEE 802.1AB for LLDP
IEEE 802.3ad for LACP
IEEE 802.3af for PoE
IEEE 802.3at for PoE+
Unicast/Multicast GVRP, IGMP-Snooping, IPMC, MVR, MLD Snooping
Redundancy Technology RingSTP/RSTP/MSTPERPS
Troubleshooting PingVeriPHYDDM
Time Management NTP, Time Zone Configuration, PTP Clock
PoE (optional)
The maximum power of PoE port: 30W
The power supply pin of PoE: V+, V-, V+, V- correspond to Pin 1, 2, 3, 6
Interface
Gigabit SFP Slots (optional): 100/1000Base-X self-adaption or specified mode, SFP slot
2.5 SFP slot: 100/1000 self-adaption or 100/1000/2.5GBase-X specified mode, SFP slot
I/O port (optional): support 2 inputs and 2 outputs, 8-pin 3.81mm pitch terminal blocks, support dry contact input relay output
Console port: CLI command line management port(RS-232), RJ45
Switch Property
Transmission mode: store and forward
MAC address: 8K
Packet buffer size: 4Mbit
Backplane bandwidth: 30G
Switch time delay: <10μs
Power supply
Scheme 1
Power supply range: 24VDC PoE
Connection method: 6-pin 5.08mm pitch terminal blocks (includes 4-pin power supply)
Power supply quantity: dual power supply redundancy backup
Connection protection: anti-reverse connection
Overcurrent protection: 12A
Scheme 2
Power input: 48VDC PoE
Overcurrent protection: 5A
Non-PoE product has two optional power supply schemes:
Scheme 3
Voltage range: 12~48VDC.
Connection protection: non-polarity
Overcurrent protection: 3A
Scheme 4
Power supply input: 220VAC (100~240VAC).
Connection method: 6-pin 5.08mm pitch terminal blocks (includes 2-pin power supply)
Overcurrent protection: 5A
Power Consumption
No-load: 5.76W@48VDC>
Full-load: 240W@48VDC>
Working Environment
Operating temperature: -40~75
Storage temperature:-40~85
Relative humidity: 5%95%no condensation
Physical Characteristic
Housing: IP40 protection, metal
Installation: DIN-Rail or wall mounting
Weight: 692g
Dimension (W x H x D): 53mm×138mm×110mm